KRÓLOWA ŚNIEGU w Kino SOKÓŁ, ul. Batorego 23, Stary Sącz
28-12-2014 17:00 - 19:00

„Królowa Śniegu” na podstawie baśni J.Ch. Andersena
reż. Łukasz Głąb
premiera: 4 grudnia 2014 r godz. 17.00
miejsce : Sokół Stary Sącz, teatr STORIA, ul. Batorego 23, 33-340 Stary Sącz
ograniczenia wiekowe : sztuka familijna dzieci od 6 lat, mlodzież i dorośli
Obsada:
Gerda - Gabriela Oberek
Kay - Jakub Sokołowski
Królowa Śniegu - Karolina Fortuna
Wróżka - Marta Kontny
Wrona - Rafał Pawłowski
Księżniczka - Aneta Gierat
Książę - Artur Smołucha
Zbójniczka - Karolina Lisik
Ren - Wojciech Michno
Szamanka - Justyna Stasik


Scenografia - Filip Przybyłko
Kostiumy - Maria Molenda
Scenariusz – Maria Molenda


Łukasz Głąb (ur 1985)  - absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez ostatnich kilka lat pracował przy produkcji w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, między innymi przy filmach: "My Cichociemni", "Galerianki", "Różyczka” a także współpracował reżysersko, tworząc serial "Ojciec  Mateusz". Na swoim koncie, ma udział przy tworzeniu oraz reżyserii programów dla telewizji (TVN, TTV, TVP) oraz licznych form dokumentalnych . Zajmuje się także reżyserią reklam, video-artów a także widowisk, łącząc sztukę z muzyką i multimediami. Uwielbia nowe wyzwania artystyczne, stosując tradycyjne i nowoczesne formy przekazu. 

Królowa śniegu (org. Snedronningen) – baśń baśń napisana w 1844 roku przez Hansa Christiana Andersena i opublikowana rok później.
W odróżnieniu od innych baśni napisanych przez Andersena, które zostały zainspirowane folklorem bądź tradycją innych narodów, opowieść ta zrodziła się w wyobraźni autora.
Baśń opisuje losy pary dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni aż do jednego z wiosennych dni. Wówczas do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca na świat w ten sposób, że wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Grzeczny chłopiec przemienił się w dziecko krnąbrne, złośliwe i okrutne. Na dodatek był zupełnie zależny od obcej kobiety, która zwabiła go do siebie. Chłopiec wbrew ostrzeżeniom przywiązał swoje sanki do powozu zimowej damy i odjechał w nieznane. Była to tytułowa Królowa Śniegu, władczyni lodowatej krainy, której obce były jakiekolwiek ciepłe, serdeczne uczucia. Chciała ona pozyskać Kaja dla swych celów. Opuszczona i smutna Gerda wszczęła poszukiwania, narażając się w ich trakcie na wiele niebezpieczeństw, jednak po wielu perypetiach udało jej się odzyskać i uleczyć przyjaciela.

„To baśń drogi, opowieści o młodej dziewczynie, która kierowana niezwykłym uczuciem wybiera się
w podróż, żeby odnaleźć swojego przyjaciela” – tak najkrócej opisuje fabułę Maria Molenda z Fundacji Nomina Rosae, która jest autorką scenariusza i kostiumów.


© Calendar and Payment system Created by Dariusz Połyniak
forex forum- opinie śmieszne filmiki