Teddy jr. koncert w Kino Sokół. Stary Sącz
24-11-2012 18:00 - 20:00

Teddy Jr. to holenderski artysta, muzyk i performer. W swojej karierze, koncertując przemierzył Holandię (gdzie występował m. in. jako suport zespołu New Model Army), Francję i Niemcy, by w końcu osiąść w Polsce. Tutaj, w swoim międzynarodowym projekcie, zlokalizowanym w Krakowie, łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Powstaje muzyka melodyjna i refleksyjna, pełna słowiańskiego ducha. Wszystko to za sprawą nietypowego połączenia brzmienia gitary, wiolonczeli, akordeonu i bębnów.
Podczas występów z zespołem, Teddy Jr. tworzy na scenie osobliwy spektakl, w którym publiczność aktywnie uczestniczy. Jest on bardzo energiczny i absorbujący, mimo iż w tekstach piosenek poruszane są tematy rozczarowania życiem i miłością, strachu, czy też samotności...

Grupa dała się poznać szerszej widowni dzięki udziałowi w trwającej obecnie edycji telewizyjnego programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka", gdzie oprócz zdobycia sympatii publiczności, zwróciła na siebie uwagę ważnych postaci branży muzycznej:
„Świetnie zaśpiewane, świetnie zagrane, bardzo dobrze wyglądacie. Czapki z głów, bardzo mi się to podobało. Jest to inne, czuje się tutaj tego anglosaskiego ducha, brakuje nam tego w Polsce” – komentowała występy zespołu Kora. „Muza relaksacyjna i czysta, bardzo mi się podoba wokal Teddy Jr.’a. Podoba mi się jego barwa, wszystko mi się podoba właściwie" - oceniła Elżbieta Zapendowska. Z kolei Darek Maciborek z radia RMF FM powiedział: „Wylali miód na moje serce, Teddy Jr., prosto z międzynarodowego Krakowa. To jest połączenie muzyki folkowej, undergroundowej, rock and roll’owej. Holender, który w muzyce zawarł piękne, brytyjskie przesłanie przy pomocy Polaków”. W swoim felietonie na łamach magazynu Polityka pochwalił ich również Kuba Wojewódzki, pisząc: „Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem”.

Skład zespołu:
Wokal i gitara - Teddy Jr.
Akordeon – Jacek Treptower
Wiolonczela – Andy Baily
Bębny - Paweł Kowalski© Calendar and Payment system Created by Dariusz Połyniak


forex forum- opinie śmieszne filmiki