Mirosław Czyżykiewicz - Koncert w Kino SOKÓŁ w Starym Sączu
14-06-2013 20:00 - 21:30

Mirsław Czyżykiewicz.
Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (3 lata krakowskiej ASP). Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz.
W latach osiemdziesiątych związany ze studenckim ruchem artystycznym. Debiutował wierszami w “Radarze”, 1986. Przez jakiś czas współpracownik “Zgryzu”, programu Macieja Zembatego w III Programie Polskiego Radia.
Laureat FAMY (Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu)
w latach 1986 i 1987 w kategorii piosenki poetyckiej. Zdobywca nagrody Programu III PR im. Mateusza Święcickiego w roku 1990.
Udział w koncercie na rzecz poparcia dążeń niepodległościowych Litwy w 1991 – Warszawa, klub “Stodoła”.
Uczestnik międzynarodowego Przeglądu Form Teatralnych w Antwerpii (Belgia) w roku 1993. Zaprezentował tam recital wierszy Josifa Brodskiego pt. “Świat widzialny” w przekładach Stanisława Barańczaka i Katarzyny Krzyżewskiej z własną muzyką i aranżacjami.

Uczestniczył w koncercie “Kraina łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu
w roku 1995 i 1996. Wystąpił ze swoimi recitalami na “Przeglądzie Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu w 1989 i 1996 roku. Dorobek artystyczny to:
– Autorska płyta analogowa “Autoportret I” (Muza - Polskie Nagrania 1989),
– Autorska płyta CD “AVE” (Pomaton EMI 1999),
– CD "Superata" (Pomaton EMI 2000), – Projekt muzyczny Jerzego
Satanowskiego "Zanim będziesz u brzegu" (duet z Hanną Banaszak) nominowana do prestiżowej muzycznej nagrody FRYDERYK 2001,
– “Nie żałuję” i “Przepraszam za świat”- piosenki Agnieszki Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego,
– oraz wiele indywidualnych recitali w kraju i za granicą.
W Starym Sączu Mirosław Czyżykiewicz wystąpi z solowym, przkrojowym recitalem, który pomyślany jest takżeby trafił do najbardziej zagorzałych fanów artysty i publiczności, która nie miała dotąd większej styczności w dorobkiem artysty (jeśli to możiwe :).© Calendar and Payment system Created by Dariusz Połyniak
forex forum- opinie śmieszne filmiki