"Lody Bajkału" - Anna Grebieniow - Spotkania Podróżnicze w Starym Sączu w Kino SOKÓŁ w Starym Sączu
12-04-2014 15:30 - 17:30

Kolejna wyprawa z cyklu "Spotkań Podróżniczych w Starym Sączu".
Dwie Polki, najgłębsze jezioro świata, tafla lodu. Przez dwa tygodnie wędrowały w poprzek zamarzniętego Bajkału. Bez GPS-a. Spały na lodzie, przytwierdzając namiot do podłoża lodowymi śrubami, a bagaż ciągnęły ze sobą na plastikowych sankach.

Anna Grebieniow – zawodowo i z pasji związana z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną przyrody oraz kulturą. Podróżowanie traktuje jako sposób na życie. Wprawdzie umiłowała stepy Azji (dotychczas sześciokrotnie, rozmaitymi formami transportu), lecz to nie jedyne miejsce, które obrała za cel swoich podróży.

„Poznawanie ludzi, dotykanie nowych miejsc, konfrontacja z odmiennymi światami to lekcje otwartości i szczerości – bardzo to cenię. Odbyłam już wiele wypraw w różne strony świata a jednak jadąc w polskie góry za każdym razem przeżywam zaskoczenie pięknem tego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Bardzo lubię fotografować, również trójwymiarowo. Jestem zafascynowana tym co pierwotne i dzikie, kocham przestrzeń i wolność.”
Ania wraz z Xenią Starzyńską udały się na spontaniczną wyprawę przez skuty lodem Bajkał.

Przemieszczały się pieszo, ciągnąc plastikowe, rybackie sanki po zamarzniętej tafli. Pobyt na jeziorze był dla nich okazją do tego, aby rozsmakować się w herbacie robionej z topionego lodu, nauczyć się łowienia ryb z przerębla, skosztować ich surowego mięsa, przetrwać sztorm w namiocie przyśrubowanym do lodu, spróbować jazdy autostopem po jeziorze i zmierzyć się z własną wytrzymałością na syberyjskim szlaku znaczonym torosami i lodowymi szczelinami.


© Calendar and Payment system Created by Dariusz Połyniak
forex forum- opinie śmieszne filmiki